roa
18 بهمن 1401 - 20:16

بارش برف و کولاک محورهای مواصلاتی استان زنجان را در بر گرفت

مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بارش برف و کولاک محورهای مواصلاتی استان زنجان را در بر گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان وضعیت جاده‌های استان را تشریح کرد و در اطلاعیه آمده است که هموطنان از سفرهای غیرضروری در سطح استان خودداری کنند.

بر اساس این اطلاعیه بارش پراکنده برف همراه با کولاک مقطعی در محورهای زنجان- بیجار،  زنجان - دندی - تخت سلیمان، زنجان - طارم، زنجان - تهم - چورزق ، نیک پی- ماهنشان،  زنجان- ارمغان خانه وجود دارد.

همچین تاکید شده است؛ وقوع کولاک مقطعی در محورهای سلطانیه - خدابنده - همدان و همینطور ابهر خدابنده وجود دارد.

امدادرسانی هلال احمر به گرفتاران در کولاک و برف

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم‌های عملیاتی هلال احمر این استان در شبانه روز گذشته برای 243 مسافر گرفتار در برف و کولاک شدید جاده‌های استان امدادرسانی کردند.

وی گفت: پنج تیم عملیاتی متشکل از 15 نفر از امدادگران و نجاتگران به کمک هموطنان گرفتار در برف و کولاک جاده های استان زنجان در پنج مورد عملیات اعزام شده اند.

موسوی تاکید کرد: این تیم های عملیاتی اقدام به رها سازی و امدادرسانی به 102 خودروی گرفتار در برف و کولاک شدید جاده های ایجرود، خدابنده، ماهنشان و زنجان کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات ها پنج دستگاه آمبولانس به‌کارگیری شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: پایگاه های ثابت و موقت هلال احمر در محورهای پرتردد و حادثه خیز استان در آماده باش کامل برای امدادرسانی شبانه روزی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح زمستانی 16 پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال احمر استان زنجان به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر این پایگاه ها، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود ، طارم و مرکز استان زنجان فعال است.

موسوی اضافه کرد: همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان اضطراری موقت تجهیز شده است.

وی از هموطنان خواست در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره 112 برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می‌توانند تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1026056