roa
18 بهمن 1401 - 14:58

نبود اسپانسر ورزشی از مشکلات ورزش کردستان است

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، نبود اسپانسر و حمایت مالی از سوی صاحبان معادن و صنایع را از مشکلات حوزه ورزش در این استان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حامد جولایی امروز در مجمع انتخابات هیات فوتبال استان کردستان در سنندج، با اشاره به اینکه هیات‌های ورزشی استان از درآمد و توانایی مالی برخوردار نیستند، تصریح کرد: ورزش استان بری رشد و توسعه نیازمند حمایت سرمایه‌گذاران است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان کردستان و وجود معادن طلا، پتروشیمی و وجود مرز باشماق و سیرانبد در شهرستان‌های استان، گفت: این شهرستان‌ها از ظرفیت اقتصادی ارزشمندی برخوردارند و می‌توانند از ورزش استان حمایت کنند متاسفانه درآمد این حوزه‌ها در ورزش بکار گرفته نمی‌شود.

وی با اشاره به استعدادهای ورزشی استان و شایستگی‌های فوتبالی، تصریح کرد: ورزشکاران کردستان در بسیاری رشته‌ها سرآمدند و بسیاری از آنها ملی پوش هستند.

رئیس هیات فوتبال استان نیز نبود اسپانسر مالی و نبود حمایت از فوتبال را یکی از مشکلات فوتبال استان برشمرد.

رضا رحمانی افزود: امید است در آینده کارخانه‌های پتروشیمی و لاستیک بارز از فوتبال استان حمایت کنند.

وی تعامل هیات فوتبال را ورزش و جوانان را مطلوب ارزیابی و اظهار کرد: هم اکنون فوتبال استان با تنش اندکی مواجه است.

وی بانوان استان را در ورزش فوتبال و فوتسال سرآمد دانست و گفت: ورزش بانوان نیازمند حمایت و توجه ویژه است.

لازم بذکر است در این مجمع انتخاباتی فردین حبیبی با کسب ۱۵ رای به عنوان نائب رئیس فوتبال استان، شرمین رحمتی با کسب ۱۸ رای به عنوان نایب رئیس بانوان و عضو هیات رئیسه، بیره ور خندانی با کسب ۱۳ رای به عنوان نماینده هیات‌ها و سهیلا حق‌گو با کسب ۱۴ رای به عنوان نماینده باشگاه‌های استان انتخاب شدند.

انتهای پیام/2330/85

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024989